phpRS
Dnešní datum: 24. 02. 2020  Pěkně vítám  


Anketa
Chcete být bohatý/á?
Prosím poctivě, je to anonymní. Ani adresa čtenáře se neukládá.

Ano (1325 hl.)
 
Ne (967 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 2292

Hledání

Zadej
hledané slovoRSS a Atom

RSS | Atom


Okupanti běžte domů!


Čest jejich památce
Honor their memory
Josef Sousedík + 15.12.1944
Václav Havel + 18.12.2011
Milada Horáková + 27.6.1950
Viktor Heller + 15.11.2003
Irena Bernášková + 26.8.1942
Pavel Wonka + 24.4.1988
Josef Bryks + 12.8.1957
Raoul Wallenberg + 16.7.1947?
Milan Paumer + 22.7.2010
Alfréd Plocek + 10.11.1951
Stephen Covey + 16.7.2012
Alan Turing + 7.6.1954

Informace

* Já Vás, pane Švejnare, za prezidenta ani za 5 let nechci.

Vydáno dne 09. 03. 2008 (1640 přečtení)

Vážený pane Švejnare, sledoval jsem snad vše relevantní v předvolebním období, sledoval jsem utkání kandidátů u ČSSD, nahlédl jsem do Vaší knihy, sledoval jsem téměř celé volby, našel jsem si Váš životopis, pane Švejnare, já si nepřeji, abyste byl prezidentem ČR ani za 5 let.
Když někdy poslouchám pana Paroubka či Ratha, mám obavy, že soukmenovci začnou vstávat a zvedat ruce.
Bohužel z tohoto článku mám pocit, že jej psal jeden z nich.

Vážený pane Švejnare,
za selhání považujete to, že se pan Klaus stal prezidentem?
Má snad z Vašeho úvodního odstavce vyplynout to, že pan Klaus odvádí pozornost od svého selhání tím, že nařídil premiérovi cestu do Spojených států a současně poručil větru, dešti, aby mocnou silou udeřil?
Považujete čtenáře, nebo snad úplně všechny, za lidi s velmi sníženým intelektem?
Možná, že mám velmi snížený intelekt, to je moje tělo, ale pamatujte, já Vám nedal právo takto o mně smýšlet.
Kdo má být tím komu se hodí, aby se na okolnosti a poselství volby zapomnělo?
Je to nemastné, neslané a nesrozumitelné. Mají to být členové ODS, ČSSD, KSČM apod? Nebo to snad mají být i mnozí nestraníci? Bojíte se jmenovat, abyste nerozděloval? Ale vždyť z té věty každému s nesníženým intelektem musí vyplývat, že jsou jedni, kterým se to hodí a jsou druzí, kterým se to nehodí.
Zdá se mi to jako čisté rozdělení společnosti na dvě části, nemohu si pomoci.
Pokud byste snad měl na mysli "běžného" občana, domnívám se, že byste se velmi mýlil, ten chce zapomenout, co nejrychleji. Proč by si měl stále opakovat něco tak nechutného.
Možná by neškodilo zajít někdy mezi lidi a zeptat se jich jestli by nejraději neudělali defenestraci všech přítomných. Nedoporučuji nechat si dělat průzkum veřejného mínění, ty cifry by mohly porazit i silnou povahu.

Kdo tedy potřebuje, aby česká politika zůstala stejná?
Je to nemastné, neslané a nesrozumitelné. Mají to být členové ODS, ČSSD, KSČM apod? Nebo to snad mají být i mnozí nestraníci? Zase rozdělujete.
Ze zbytku článku mohu soudit, že dle Vás je to ODS, kdo potřebuje, aby česká politika zůstala stejná.
To by však bylo dle mého názoru v rozporu s logikou. Zřejmě by chtěli, aby zde byla jen ODS. Poté, co by si vzpomněli, že konkurence je zdravá, určitě by chtěli za konkurenci méně levicovou stranu a žádnou extrémně levicovou.

A jak byste si to představoval? Že ODS zasedne do lavic a Vy je budete učit, jak se mají změnit?
Zase jste čtenářům neprozradil nic hmatatelného.

O falešných mýtech a účelových interpretacích jsem se opět nedověděl nic. Snad jen z následujícího odstavce lze vypátrat, že se jich měli dopustit Vaši "nestoupenci".

Jelikož nikde není vysvětlen "důležitý princip", domnívám se, že máte na mysli třídní boj. A tento pocit z Vás opravdu mám.

Přiznávám, umíte skvěle manipulovat s čtenáři. Tak tím, že si Vaši stoupenci přáli prezidenta, jenž prezentuje všechny a "píská na rovinu" si máme všichni myslet, že ten, kdo reprezentuje všechny a "píská na rovinu" jste Vy?
Pěkná manipulace, ale domnívám se, že nerozhodnutého voliče jste jeho urážením ztratil. Protože pokud děláte z lidí blbce, obvykle je to uráží.
Chcete nás přesvědčit, že pan Klaus nereprezentuje všechny protože některé lidi "nemusí" a Vy reprezentujete všechny protože milujete i svého nepřítele a dokonce i svého kata?
Právě si Vás představuji, jak se modlíte před zrcadlem. A doufám, že mi za tento komentář odpustíte neb nevím, co činím.

Tak fakta říkáte? Sice uvádíte "které dostávali volitelé z obou táborů", ale z předchozího si máme myslet, že Vámi popisované chování pocházelo jen a pouze ze strany ODS. Dokonce Vaše věta vzbuzuje dojem, že si posílali výhružné a sprosté SMS sami sobě.
To už je manipulace mistra manipulátora.

Vulgární výroky jsou fakta. Že se to nemělo stát je jasné snad každému. Ovšem za sebe musím říci, že si nejsem jist, zda bych to řekl tak slušně.
Vzpomínám si, pane Švejnare, jak jsem si byl jednou stěžovat na veřejné schůzi KSČ. Poté, co mi "perfektně" zdůvodnil jejich postup jsem se postavil a na celý sál hlasitě pronesl: "Připadám si, jako kdybych někomu patřil a on si mohl se mnou dělat, co chce.". A předsedající mi na celý sál řekl: "Tak si klidně můžeš připadat.". Kdybych pak viděl, že se pan Paroubek chová ke spolustraníkům jakoby je vlastnil, asi bych použil ostřejší slova.

Nikdy jsem od Vás ani jednou nezaznamenal, jak byste chtěl sjednocovat ty "dvě poloviny" národa. Mě přijde, že se domníváte, že nebýt pana Klause, hravě přesvědčíte ODS a "první polovinu" o Vašich kvalitách a o jednoznačné podpoře Vaší osoby.
To myslíte vážně? Já prostě nemám slov, jak takový nesmysl popsat.
Nedávno jsem cestou na besedu k připravovanému občanskému zákoníku zašel do knihkupectví a se zájmem, že se dovím o principech prezidentského kandidáta, jsem vzal do ruky knihu "Kam kráčíš Česko?" Myslím, že to byla první otázka a první odpověď. "Co si představujete pod pojmem politika?" "Rozdělování vybraných peněz." (Nejsem asi přesný, ale princip je, myslím, zachován.)
Úplně mi zabylo špatně a naskočila mi husí kůže. Vzpomněl jsem si, jak něco podobného prohlásil pan Klaus. Tak to je základní princip pana Švejnara.

Z Vašeho vyjadřování se máme domnívat, že pan Klaus nenaslouchá. Jak to víte? Myslíte, že musí být člověk otočen k řečníkovi? Že jinak není slyšet, co říká? Navíc se domnívám, že mnozí už všechno, co jsou schopni říci, řekli tolikrát, že už je není nutné ani poslouchat, aby člověk věděl, co řeknou.
A Vy se nás snažíte přesvědčit, že vždy všemu nasloucháte? Že posloucháte všechny nesmysly? Že posloucháte vše již po několikáté? Já Vám to nevěřím. To prostě nelze stihnout.
Jak víte, že se nesnaží pochopit, proč byl pro některé volitele méně atraktivní? Vy mu vidíte do hlavy?
Je možné, že se zde dopustím něčeho podobného, ale já nekandidoval na prezidenta.

Jestliže pane Švejnare tvrdíte, že polovina národa a volitelů, kteří jej nepodporují, nemají za cíl zvrátit demokracii, pak tvrdím, že vědomě lžete nebo naprosto neznáte záměry komunistů. Budování (tentokrát již správně) rozvinuté socialistické vlasti, považujete za demokracii? Třídní boj považujete taky za demokracii?
Není spíše čas přiznat, že část poloviny národa a volitelů zastávají myšlenky třídního boje?

Já, František Sousedík, nejsem, pane Švejnare, členem žádné politické strany.
Z částí "Nesmyslný postoj" a "Konec říše mýtů a báchorek", mám z Vás pocit, jako byste žil na jiné planetě nebo alespoň ne v tomto státě.
Všichni jsme viděli, že všichni intrikovali, nejen ODS. Kde jste byl?
Každý Čech, dle mého názoru, ví, že komunisté, byť demokraticky zvoleni, si představují jiný systém.
Pokud je zvolení prezidentem selhání, chci takto selhávat mnohokrát za den.
Všichni (a komunisté hlavně) víme, že nás komunisté chtějí zbavit svobody, to je nezměnitelný princip komunismu, "vlastnit" všechny občany, to považuji za zbavení svobody. Zřejmě jste pocit nesvobody nepoznal nebo na něj zapomněl. Myslím, že našim prezidentem by ještě dlouho měl být jen člověk, který si pamatuje nesvobodu.
I když budete donekonečna připomínat, dle vašeho názoru fakta, že Václav Klaus byl zvolen díky třem přeběhlíkům z ČSSD a taktice komunistů, já, který zde již nejméně 5 let žiji, jsem přesvědčen, že pokud by byla tajná volba, byl by prezidentem zvolen napoprvé. Myslím, že zde vydáváte domněnku za fakta. A to by se dobrému ekonomovi nemělo stávat.
Funkční a vitální demokracii? Pane Švejnare, prosím, odpovězte mi, zda se domníváte, že KSČM stojí na jiných základních myšlenkách než KSČ.
Dle mého názoru stojí na stejných myšlenkách.

Vážený pane Švejnare, sledoval jsem snad vše relevantní v předvolebním období, sledoval jsem utkání kandidátů u ČSSD, nahlédl jsem do Vaší knihy, sledoval jsem téměř celé volby, našel jsem si Váš životopis, pane Švejnare, já si nepřeji, abyste byl prezidentem ČR ani za 5 let.
Když někdy poslouchám pana Paroubka či Ratha, mám obavy, že soukmenovci začnou vstávat a zvedat ruce.
Bohužel z tohoto článku mám pocit, že jej psal jeden z nich.

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Autor: František Sousedík | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Veřejný dluh ČR


Jak dlouho to může takto pokračovat? Sto let? Deset let? Jeden rok?
A kdo to pak všechno zaplatí? Vláda? Premiér? Ministr financí? Zaměstnanci ČNB? Nebo, že by snad občané ČR?
Já, ale, nesouhlasím se schodkem rozpočtu. Já nechci, aby ČNB tiskla bezdůvodně další a další měnu, které běžně říkáme "peníze".
Já nechci každoročně 2 % inflace.
Že by nám mohlo pomoci, že některé státy jsou na tom údajně mnohem hůř. Že za nás tato skutečnost ten náš dluh zaplatí? To pochybuji.

Novinky
14.04.2016: Zástupce fy Motorpal slíbil, že na insolvenčního soudce podají kárnou žalobu.

03.07.2014: Dotkne se to i nás? Co myslíte?
22.11.2012: Objevení života vozítkem Curiosity by nás nemuselo tolik šokovat.
Nevidím žádný důvod k domněnce, že život je pouze na planetě Země.

08.11.2009: Důvěra občanů v justici.
Anketa uskutečněná televizí Prima naznačuje, že justici v České republice důvěřují cca 3 % obyvatel. Já se těm 97 % nedivím. Zejména soudní část justice je zatížena mnoha systémovými chybami.

29.08.2009: Petice za stavbu nové Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě
09.06.2009: Kontroverzní případy české justice: Příběh exministra Vladimíra Mlynáře a jeho trestního stíhání.
24.05.2009: Člověk a demokracie (ČRo 6)
01.04.2009: Je šrotovné cesta do pekel?
Pokud by ekonomické potíže měly trvat půl roku až rok, nemůže šrotovné zřejmě přímo ublížit. Co, ale když potíže budou trvat roky? Nebude propad automobilek ještě větší?
Já se domnívám, že potíže budou trvat roky a šrotovné se velmi vymstí.

14.03.2009: Starší dluhy na zdravku a sociálce nelze vymáhat!
Zdravotní pojišťovny a správy sociálního zabezpečení draží lidem majetky pro pohledávky, které již nemohou vymáhat.

12.03.2009: Nenastal čas na zásadní změnu české justice?

Není soudcovské povolání především výhodné zaměstnání? Neměl by být soudce především dobrým a spravedlivým člověkem?
Přibližně na 26. minutě.

12.03.2009: Mohou "vtipy" vypovídat o stavu české justice? A co tento?

Hele nemůžeš zajistit, aby to rozhodnutí bylo nestranné? Přibližně na 6. minutě.

Proč se registrovat?
Registrací získáte např. bezplatné automatické upozornění na nové články a snadnější vkládání komentářů.

Rychlé přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  Doufám, že Peklo skutečně existuje.
Kárl Vašů 8.12.2012


WebZdarma.cz

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami
nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.