Vážený pane Sousedíku, obracím se na Vás s prosbou, ráda bych kdybyste mi dělal něco jako trenéra v oblasti práva.

Autor: František Sousedík <frantisek.sousedik@atlas.cz>, Téma: Reference, Vydáno dne: 15. 02. 2010

Dostal jsem e-mail, který by mohl být mnohým prospěšný a tak jsem se po domluvě s autorem rozhodl zveřejnit jeho obsah.

Vážený pane Sousedíku,
obracím se na Vás s prosbou již potřetí a to tentokrát velice naléhavě. Budu mít na Vás asi trochu otřelejší prosbu, ale ráda bych kdybyste mi dělal něco jako trenéra v oblasti práva.
Se svým právním problémem ohledně exekuce jsem se již na Vás obracela někdy před třemi roky a myslím, že vloni také (naposledy, ale bez odpovědi). Jen abych přiblížila celou záležitost, tak jen stručně: jde o exekuci na nemovitosti na okraji Prahy. V roce 1993 si můj nev. otec bral od banky úvěr, který nebyl posléze schopný splácet. Banka celou pohledávku prodala jako nedobytnou pohledávku jisté společnosti. Ona provedla na nemovitosti dražby, ani nevím kolik, ale neúspěšně.
V roce 2007 jsme se do toho vložili my. Právník jednal s někým z té společnosti a oni mu přislíbili, že pohledávku nám prodají. Padla tam již nějaká ta částka s tím, že nám potvrdili, že je pohledávka neprodejná, jelikož jsou budovy psané na někoho jiného než pozemek. To přivedlo mého právníka na myšlenku abych si od babičky na sebe nechala převést budovy a v dobré víře jsme do budov začali investovat. V dohodnutém termínu se můj právní zástupce spojil, se společností k dokončení obchodu. Ale z jejich strany bylo všechno již jinak. Prodat nám to nechtějí a teď se s námi soudí, že budovy jsou součástí zástavního práva.
V tu chvíli to pro mého právního zástupce přestalo být až tak úplně zajímavé a od té doby mám občas problémy ho dohnat, hlavně když jsou nějaké problémy. Je pravdou, že v případu podnikl dost kroků a nechci mu upírat zásluhy, ale v jistých chvílích jsem si musela vše zařizovat sama. Psala jsem si vlastní odvolání, podávala jsem si žaloby, vše dle situace.
Nepatřím zřejmě mezi sebevědomé lidi, spíše naopak, zejména v situacích kde nemám pevnou půdu pod nohama. V případě nějakého soudu budu koktat, potit se a zapomenu všechno to, co jsem chtěla říct. Jenže já už se nechci spoléhat na nějakého právníka, který nás beztak stojí mooooc peněz a když ho potřebuji tak tu není. Naposledy když jsem s ním mluvila, tak jsem měla pocit, že spíše kope za jejich stranu. Začal mi vysvětlovat, jak by bylo lepší kdybychom to společně se společností těch exekutorů prodali a rozdělili se. Začal mi vysvětlovat, že budeme rádi, že se nám tak aspoň vrátí naše investice.
Chtěla jsem se do práva zkusit zasvětit nějakým způsobem sama a vloni jsem kvůli celé situaci nastoupila do školy, kde právo bereme. Bohužel, jen velice okrajově a než se tam propracuji k něčemu, co by i mohlo někdy v tomto případě být užitečným, asi ze mě a mé rodiny do té doby budou bezdomovci. Jsem rozhodnutá se všemu postavit a získat potřebné znalosti, abych se sama uměla hájit a tím si posílila i to sebevědomí.

Velice Vás tímto prosím, POMOŽTE MI!!! Určitě nechci nic zadarmo, na finanční odměně se domluvíme. Jen bych potřebovala, abyste mě vedl právní cestou, abyste mě naučil se v tom orientovat, kam se kouknout, co a jak si správně vyložit, kdy a co použít. Mluvil se mnou na rovinu, v jakém případě jsem v právu a v jakém ne.
Jsem si jistá, že zástavní práva jsou dosti špatně formulovaná, neupřesněná a na základě toho jsem si jistá, že by se to dalo vyhrát.
Ještě jednou Vás prosím o rychlou reakci, jelikož už dnes zase opět musím sama psát dopis k soudu na svoji obhajobu. Čím více toho sama napíšu, tím je větší šance, že to zvorám. Moc doufám ve Vaši kladnou reakci.
S pozdravem Klestilová.